Koncert Charytatywny Ani Wyszkoni
Posted on: Lipiec 30, 2018, by : Michał

Stowarzyszenie „Pro Salute” (www.prosalute.com.pl) wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci chorych na dystrofię mięśniową różnego typu, postanowiło zorganizować Aukcję Charytatywną
i Charytatywny Koncert Na Rzecz Walki z Dystrofią Mięśniową w dniu 25.10.2018 roku, w Operze
i Filharmonii Podlaskiej
Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku, Duża Scena, ul. Odeska 1.

Gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni, jedna z najbardziej lubianych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej (http://www.aniawyszkoni.pl/).

Patronat Honorowy nad aukcją i Koncertem Charytatywnym objął dr hab. Tadeusz Truskolaski – Prezydent Miasta Białystok, Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski oraz Jerzy Leszczyński – Marszałek Województwa Podlaskiego, a Patronatem Medialnym – TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Kurier Poranny, Białystok Online, Bia24 oraz ObcasyPodlasia.pl.

Dystrofie mięśniowe to grupa chorób mięśni uwarunkowanych genetycznie, charakteryzujących się nieodwracalnymi zmianami w mięśniach i tkance łącznej. W ich postępującym przebiegu dochodzi do osłabienia i zaniku mięśni, co w konsekwencji prowadzi do inwalidztwa. W późniejszych stadiach choroby dochodzi także do uszkodzenia serca i niewydolności oddechowej.

Grupa naukowców pod kierownictwem prof. dr hab. Wojciecha Kułaka z Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym „Dać Szansę” Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku od 5 lat, jako jedyni w Polsce, za pomocą eksperymentalnej terapii czynnikiem stymulującym kolonię granulocytów z powodzeniem umożliwiają dla dzieci dotkniętych tymi chorobami usprawnianie ich funkcjonowania, a nawet zrobienie pierwszych samodzielnych kroków. Sukces badaczy odbił się echem w całym kraju i za granicą (w tym w USA). Często otrzymują listy i e-maile, również od osób dorosłych, z pytaniami, czy istniała by możliwość zastosowania tej terapii w ich przypadku. Niestety, realizowany w Klinice projekt dobiega końca i stosowany lek nie będzie mógł być dalej podawany ze względów finansowych, a liczba potrzebujących wzrasta. Koszt terapii dla jednego dziecka to minimum 4 tys. zł. Więcej o badaniach prowadzonych przez Klinikę na stronie http://www.radio.bialystok.pl/radioskop/index/id/151046.

W związku z powyższym Stowarzyszenie Pro Salute zdecydowało się wspomóc Klinikę
w zdobyciu środków na zakup kolejnych partii leku i wydaje się, iż dobrą okazją ku temu będzie koncert charytatywny. Ideą koncertu będzie także uświadomienie i przybliżenie Białostoczanom problemu chorób mięśniowych.

Liczymy, że zechcecie Państwo dołączyć się do realizacji tej szczytnej idei i razem pomożemy dzieciom ponownie postawić pierwsze samodzielne kroki.

Ceny biletów:

  • I strefa: 100 zł
  • II strefa: 90 zł
  • III strefa: 80 zł
  • IV strefa: 70 zł

Bilety dostępne na stronie: https://ofpbial.bilety24.pl/nfrontbuy/buy/id/196548/ref/b24_ofpbial/lang.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.