SmodCMS

IV BezKit Magóry FEST - festiwal alternatywnej kultury turystycznej

19.05.2014

BezKit
Magóry FEST
6-8 czerwca 2014

Zapraszamy na IV BezKit Magóry FEST - festiwal alternatywnej kultury turystycznej!!! Zobaczcie co tym razem im odpierdzieliło :) !!

Czwartą, jakże zacną, edycję naszej klimatyczno-kameralnej imprezy planujemy, jak zawsze, w Chatce Magóry koło Piwnicznej Zdrój (www.chatkamagory.pl). W tym roku będziecie mogli zakosztować różnych warsztatów i atrakcji (tym razem, nie tylko muzycznych).
Od rana do późnego popołudnia będziecie mogli skorzystać z przygotowanych przez tras pieszych (z nagrodami) o zróżnicowanych wymaganiach kondycyjnych. Zbierając punkty nawet z najłatwiejszych tras będziecie mogli wygrać fajne, ciekawe nagrody. W przypadku porannych niedyspozycji powodowanych np. syndromem dnia poprzedniego (ekhmmm... :) ) będziecie mogli skorzystać z pomocy naszego UltraSpeca od gier planszowych, który z przyjemnością pomoże Wam w chwilach, których nie udało Wam się zagospodarować.


Późniejszym popołudniem będziecie mogli wziąć udział w zorganizowanych przez nas warsztatach takich jak nauka piosenek turystycznych, śpiewu alikwotowego, gry bębnach; będziecie mogli razem z nami tworzyć zielarskie specyfiki, pobawić się w improwizacje zarówno teatralne jak i wokalne.
Wieczory wypełnimy Wam pozytywną muzyką, która pochodzić będzie z gardeł i instrumentów muzycznych naszych gości oraz od mądrzejszych o warsztaty uczestników. Nie zabraknie oczywiście wieczorno-nocnych posiadówek przy świetle górskiego ogniska oraz innych spontanicznych motywików.PROGRAM:

PIĄTEK
10:00 - 17:00 => Dwie alternatywne traski na Magóry z rynku w Piwnicznej Zdrój
17:00 - 20:00 => Warsztaty
21:00 - ... => Granie - Piotr Gracjasz

SOBOTA
... - 17:00 => Trzy alternatywne trasy
17:00 - 20:00 => Warsztaty
21:00 - 23:00 => Koncert Bartka Przytuły z zespołem
23:00 - ... => Granie - Mikołaj Janik

NIEDZIELA
... - 13:00 => Mini traska rozliczeniowa
13:00 - 16:00 => Warsztaty
16:00 - następny BezKit => Turnieje w gry planszoweWARSZTATY:

Mikołaj Janik - nauka piosenek turystycznych
Przejdź się z piosenką na spacer. Przekonaj się, że choć ubrana w muzykę, jest pełna liter, wyrazów, słów i zdań. Zauważ ją, spróbuj zrozumieć. Poznaj. Od tych najpopularniejszych do tych nieznanych nikomu, bo własnych. Szybki kurs śpiewania ze zrozumieniem.

Daria Tumińska - warsztaty improwizacyjno-taneczne
Niezależnie od tego, czy do tańca porywa cię muzyka czy coś innego – zapraszamy na warsztaty z improwizacji w ruchu. Będziemy tańczyć do różnych dźwięków i utworów muzycznych i sprawdzać, jak wpływają na nasz ruch. Nauczymy się wsłuchiwać w ciszę z niej także czerpać pomysły, tak by muzyka nie zawsze dyktowała tempo:). Na warsztatach pojawią się też elementy świadomości ciała, aby mogło ono stać się instrumentem, przekazującym z łatwością nasze emocje i wyobrażenia.

Joanna Zawalska - warsztaty zielarskie
Jeśli pragniesz posiąść podstawową wiedzę o ziołolecznictwie - jak zbierać, suszyć, przetwarzać i przechowywać surowce roślinne, te warsztaty są dla Ciebie. Wychodząc na łono natury, na spotkanie roślinom leczniczym, poznamy ich zastosowanie oraz sposoby przyrządzania nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Przekonamy się o wielu dobroczynnych właściwościach ziół dla zdrowia i urody. Nauczymy się przyrządzać z nich mikstury oraz posiłki. Obiecuję, że z tego spotkania nie wyjdziesz z pustą głową, ręką, ni żołądkiem.

Wojciech Krzysztof Skowron - warsztaty bębniarskie
W ramach warsztatów poznamy podstawowe techniki gry (djembe, conga), kilka rytmów i dużo ćwiczeń poszerzających horyzonty rytmiczne. Postaramy się o równouprawnienie dla obu rąk uderzających w membranę. Popracujemy nad postawą i nauczymy się, jak się nie męczyć grając. Pomogę też przy strojeniu djembe. W miarę możliwości zapraszam z własnym bębnem o średnicy powyżej 25cm. I szczoteczką do zębów (serio!)

Michał Szerląg - warsztat śpiewu alikwotowego i gardłowego
Na zajęciach poza wdrożeniem podstawowych ćwiczeń emisji głosu, (które przygotują nasze aparaty mowy na wokalną podróż) dowiemy się również co nieco o pochodzeniu obydwu technik śpiewu gardłowego i alikwotowego.

Zarówno śpiew alikwotowy jak i gardłowy są niczym masaż dźwiękiem, który każdy z nas może zafundować sobie lub innym w celu nie tylko wzbogacenia i eksploracji własnego głosu czy poprawienia sobie nastroju, ale również w celach zdrowotnych. Dowiemy się również, że technikami tymi może śpiewać każdy bez względu na płeć i wiek. Praktykowanie tego typu śpiewu bardzo uwrażliwia ucho na dźwięk i jego składowe (alikwoty).

Na warsztatach zademonstruję wszystkie techniki jakie do tej pory udało mi się przyswoić,
a są nimi: Kargyraa (śpiew gardłowy), Khoomei (śpiew alikwotowy), Sygyt (śpiew alikwotowy), Chylandyk (śpiew gardłowy z alikwotowym), śpiew alikwotowy techniką Davida Hykesa, śpiew alikwotowy techniką Nataschy Nikeprelevic, śpiew gardłowy mnichów tybetańskich

Bartek Przytuła - Wokalne InterAkcje
Wokalno-kameralno-warsztat
owe spotkanie z improwizującym samym sobą i improwizującymi innymi !! Podczas spotkania poznajemy tajniki swobodnego śpiewania "3E" (Ekonomicznego, Ergonomicznego i Estetycznego), super się bawimy śpiewając oraz eksperymentując z własnym głosem. Dwa warunki: beka z siebie wskazana; z innych - zakazana :) !!

UCZESTNICTWO GWARANTUJE:
- niewidzialny dyplom ukończenia kursu zrobiony z najdroższych materii WszechŚwiata,
- podniesienie kwalifikacji pod kątem śpiewania przy goleniu/pod prysznicem/w wannie/itp.,
- maksymalne otwarcio-rozwarcie klapy wokalno-sklepieniowej,
- pozytywne uświadomienie posiadania wysokich umiejętności wokalnych oraz skuteczne wymuszenie otwarcia gębofonu śpiewowego,
- nienormowany i renomowany czas zajęć,
- kontakt z pozytywnie zakręconymi ludkami,
- nieskończony lans,

Harmonogram zajęć:
blok I - 17:00-18:00 blok II - 18:00 - 19:00 blok III - 19:00 - 20:00
Wokalne InterAkcje Śpiew Alikwotowy Piosenka Turystyczna
Warsztaty Zielarskie Warsztaty Teatralno-Taneczne Warsztaty Bębniarskie

Do tego WSZYSTKIEGO, jeżeli nie będziecie mieli ochoty ani na warsztaty, ani na trasę, w każdym momencie możecie skorzystać z wspomnianego speca od planszówek :). Wstęp na same koncerty i posiadówki oczywiście bezpłatny. Osoby zainteresowane pobytem w Chatce w trakcie festiwalu bez udziału w warsztatach i traskach pieszych prosimy o rezerwacje noclegów bezpośrednio u właściciela Chatki Magóry - Andrzej Nowak tel. 697-345-953

Zapisz się do czerwca i zapłać mniej - 80zł(namiot)/100zł(chata)
Ceny przed samym festiwalem dla spóźnialskich (w okresie od 1.06 do 06.08) - 100zł(namiot)/120zł(chata)
Przewidujemy również zniżke dla studentów (20%) oraz dla grup powyżej 5 osób (również 20%). Dla grup studentów zniżka wynosi 30% :).
Liczba miejsc ograniczona!
Na zapisy obowiązuje przedpłata w wysokości 50%, która nie będzie zwracana w przypadku nieprzewidzianych wypadków uniemożliwiających udział w festiwalu.

Zgłoszenia prosimy kierować mailowo na adres: bezkitfest@gmail.com (w temacie wpisać „BEZKIT”).

36 2030 0045 1130 0000 1355 5080
Konrad Kwieciński
Ul. Nawojowska 24
33-300 Nowy Sącz

 

 

 

 

 

 

« inne aktualności