SmodCMS

Meskalina Blues Festival

16.06.2014

Sześć bluesowych kapel z całego kraju przystąpi do muzycznej rywalizacji w czwartek w Środzie Wielkopolskiej, gdzie w ramach trzeciej edycji Meskalina Blues Festival, odbędzie się drugi Przegląd Zespołów. Do rywalizacji w anturażu ponad stuletniej wąskotorówki przystąpią: Forsal, Cotton Wing, Raspberry Hills, Wyblusowani, Lord and the Lair oraz Day After Day.

 

Tegoroczny Meskalina Blues Festival od dwóch wcześniejszych edycji imprezy różni nie tylko jej termin (w latach ubiegłych odbywała się ona w ostatnich dniach września). Podczas drugiego już Przeglądu Zespołów, organizowanego w ramach średzkiego festiwalu tym razem wystąpi sześć zespołów – o dwa więcej niż w roku ubiegłym, a zarazem o jeden więcej niż pierwotnie planowali organizatorzy.

– Poziom zgłoszeń był naprawdę wysoki, przez co mieliśmy „kłopot nadmiaru” –mówi nam Krzysztof Gruszczyński, odpowiedzialny za festiwalowy konkurs. – Trzy zespoły zakwalifikowaliśmy bez jakiejkolwiek różnicy zdań, natomiast spośród pozostałych trzech, które przykuły naszą uwagę trudno było nam z któregokolwiek zrezygnować. Stąd nasza decyzja o zwiększeniu obsady Przeglądu – wyjaśnia.


Spośród nadesłanych zgłoszeń do Przeglądu zakwalifikowały się grupy; Forsal z Częstochowy, Cotton Wing z Gdyni, Raspberry Hills z Bielska Białej, Day After Day z Zielonej Góry, oraz poznańskie grupy Lord and the Lair i Wyblusowani. Laureatów konkursu wyłoni czteroosobowe Jury w składzie: Andrzej Jerzyk, Ryszard Gloger, Robert Kordylewski oraz Jurek Hippmann. Dla zwycięzców przewidziano profesjonalne nagranie w Karlin Studio, trasę koncertową przygotowaną przez HPG Promotion Group, oraz występ na przeglądzie jednej z najważniejszych bluesowych imprez w kraju – Bluesroads.

Przegląd Zespołów odbędzie się podczas drugiego dnia Meskalina Blues Festivalu – 19 czerwca w czwartek. Konkursowi wykonawcy zainaugurują muzyczne koncertowanie pośród rozległych atrakcji przygotowanych podczas tegorocznej Meskaliny, m.in. warsztatów, mszy św. w oprawie Gospel czy jam session. Zaraz po zakończeniu Przeglądu Zespołów, na scenie usytuowanej tuż obok przeszło stuletniej kolejki wąskotorowej rozpoczną się występy Becaye Aw oraz Mai Kleszcz & IncarNations. W kolejnych dniach festiwalu – tym razem już w Ośrodku Kultury – zagrają: Waglewski Fisz Emade, Hundred Seventy Split, Two Timer, Rust, Indianer oraz Funky New Orleans.

Miłośnicy bluesa obecność podczas Przeglądu Zespołów mogą już potwierdzać W TYM MIEJSCU.

ZAPRASZAMY!!

« inne aktualności