LAS Villas – Klepacka / Honchera / Ciachorowski / Paszkowska

Co to będzie?
– Czytanie dramatu na kameralnej scenie. Scena 4Pokój!
W kawiarni przy stoliku?
– Czemu nie. Takie skrzyżowanie czytania lektury ze słuchowiskiem radiowym.
Faktycznie teatr?
– Tak, teatr stolikowy lub czytanie performatywne! Realizacja sztuk teatralnych bez dekoracji, kostiumów i sytuacji scenicznych, za to z pełną interpretacją aktorską.

„Las Villas” dramat autorstwa Tomasza Kaczorowskiego.
Tekst zaprezentują nam: Hanna Klepacka, Karolina Honchera i Tomasz Ciachorowski oraz Olga Paszkowska.

Sztuka nie jest biografią Violetty Villas, to bardziej fantazja na temat archetypu ikony popkultury w klimacie Soku z żuka Tima Burtona. Jest tu, cytując didaskalia sztuki, „dużo miejsca na ciszę i echa. Te bieżące. I te sprzed lat. Nikt nie wychodzi na zewnątrz. Nikt nie może tego zrobić. Jeśli ktoś wychodzi, wybiega lub znika, to tylko udaje. Co najwyżej umiera.” Autor dekonstruuje mit artystki przytłoczonej własnym sukcesem, pogrążającej się w paranoi obrazów z przeszłości. Zróżnicowany język postaci z ironicznie brzmiącym kocim chórem oddaje atmosferę obsesyjnego wołania o uwagę i zrozumienie, którego jednak wcale się nie chce.

Premiera dramatu w reżyserii Piotra Siekluckiego odbyła się 23.09.2016. Tomasz Kaczorowski jest laureatem głównej nagrody w konkursie dramaturgicznym organizowanym przez Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku i Teatr Nowy w Krakowie za dramat Las Villas.

„Pomysł czytania dramatów narodził się z sympatii do słowa, słuchowisk radiowych , audiobooków, teatru, literatury, kreowania postaci, psychologii, pobudzania wyobraźni i wszelkich przejawów fascynacji naturą człowieka :))) Czytamy tuż przed Dniem Kobiet, dlatego na pierwszy rzut wybrałam sztukę napisaną przez kobietę o dwóch kobietach… z dwóch róznych światów… co je ze sobą łączy? Więzy krwi czy szaleństwo?
Serdecznie zapraszam,
Olga Paszkowska ”

Wstęp WOLNY!

========
Scena 4Pokój to cykl tekstów czytanych na głos. W każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na teatr stolikowy! Wyboru tekstów dokonuje Olga Paszkowska. W ramach cyklu pojawi się młoda polska dramaturgia jak i klasyka światowa.

=======
Naszym celem jest upowszechnianie kultury, mi.in. teatralnej poprzez czytanie dramatów. Mamy nadzieję, że bliskość zaimprowizowanej sceny i intymna atmosfera sprawią, iż taka formuła teatru spodoba się szerszej widowni.

======
Rozpoczynamy wieczory literackie i zapraszamy w pierwszy wtorek miesiąca. W maju wyjątkowo w drugi.

Zapraszamy do teatru stolikowego na Scenie 4Pokój!

8 maja, godz. 19:00, ul. Wileńska 19, 03-414 Warszawa

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.