15 urodziny Progresji / 10-lecie Tides From Nebula
Posted on: Listopad 6, 2018, by : Michał

24 listopada będziemy obchodzić kolejne urodziny. Mamy nadzieję, że fani dobrej muzyki będą świętować z nami. Na scenie pojawi się 5 polskich zespołów, które są związane z Progresją.

Tides From Nebula
Spoiwo
4dots
Night Mistress
Tranquilizer
Traffic Junky
Fiasko

W tym roku mija dziesięć lat od założenia Tides From Nebula.
Zespół zawsze był zaprzyjaźniony z Progresją dlatego nie wyobrażamy sobie naszych urodzin bez nich. Ten rok jest dla Tidesów szczególnie ważny. Chłopaki skupiają się na pisaniu piątego albumu i nie grają koncertów w ramach trasy, jednak zdecydowali, że muszą zrobić wyjątek.

Postanowili uczcić swój okrągły jubileusz specjalnym, JEDYNYM koncertem klubowym w tym roku, w swoim rodzinnym mieście – Warszawie, w swoim rodzinnym klubie – Progresji.

Nie będzie to jednak drugi i ostatni jubileusz tego dnia, bo równolatkami Progresji są Night Mistress!

Tak Tak, nie mylicie się. Pierwsza i to poważna odsłona zespołu Nocny Kochanek obchodzić będzie z nami też swoje piętnaste urodziny. Night Mistress to heavy/power metalowy
zespół ze Skarżyska-Kamiennej, założony w 2003 roku. Ich muzyka często porównywana była do takich zespołów jak: Iron Maiden, Judas Priest, Primal Fear czy Helloween. Na swoim koncie mają dwa albumy studyjne: „The Back of Beyond” (2010) oraz „Into the Madness” (2014). Z klubem
Progresja związani są od wielu lat. To właśnie tutaj mieli okazję supportować Tima „Rippera” Owensa oraz Uriah Heep.

Do koncertowej puli dołączy także SPOIWO, które też nie raz grało w Progresji. Fani takich gatunków jak post-rock, shoegaze, modern classical znają ich z supportu przed takimi zespołami jak God is an Astronaut czy Explosions in the Sky.

Kolejnym w puli będzie zespół [::] , znany także jako 4dots . Trio założone w 2012 przez Bartosza Badacza (ex Obscure Sphinx), Jerzego Roberta Chodkowskiego (ex Phobh) oraz Kamila Stankiewicza. W 2014 roku zespół nagrał materiał, który później ukazał się pod nazwą „aux::in”. Chłopaki po raz pierwszy zagrają na dużej scenie Progresji zatem koniecznie trzeba ich usłyszeć.

Po raz drugi w Progresji zobaczymy trójmiejski zespół Tranquilizer. Grupa porusza się w klimatach psycho pop, electro, alternative, tworząc hybrydę klimatycznych i przejmujących dźwięków. Na czele zespołu stoi wokalistka Luna Bystrzanowska. Na swoim koncie mają LP „Take a pill” oraz EP „10Ö8”. W październiku 2018r. zespół zapowiada kolejną EP o tytule „Pauza Play”, którą usłyszymy także na koncercie.

Z kolei już po raz dziewiąty na scenie Progresji zobaczycie olsztyńską grupę Traffic Junky. Ich muzyka to klasyka rocka z nowocześnie brzmiącymi riffami. Zespół zabiera nas w muzyczną podróż do lat 70. XX wieku, a jednocześnie w jego twórczości można usłyszeć sporo stoner rocka i grunge’u. Traffic Junky ma jeden cel: przywrócić świetność klasycznej rockowej muzyce, tak jak miało to miejsce za dawnych czasów.

Urodzinową muzyczną pulę zamknie Fiasko. Fiasko to eksperyment muzyczny powstały na zgliszczach metalowej formacji So I Scream, która po wydaniu dwóch płyt i zagraniu kilkudziesięciu koncertów, skonała właśnie na deskach Progresji pod koniec 2010 roku. Kto wie, może tym razem okażą się feniksem i dzięki dopingowi fanów jeszcze nie raz u nas zagrają!

Koncerty będą na pewno niezapomniane, ale to jeszcze nie koniec naszych niespodzianek! Szykują się jeszcze kolejne ogłoszenia, choć już nie koncertowe. Wspólnie uczyńmy ten wieczór wyjątkowym!

Bilety kolekcjonerskie: www.progresja.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.