Podlaski maraton bluesowy 2019
Posted on: Lipiec 4, 2019, by : Michał

Podlaski Maraton Bluesowy 2019 jest to„granie blues non stop” i pobicie rekordu Polski w graniu bluesa non stop w formule koncertowej. Poprzednia edycja wydarzenia odbyła się w dniu 28 grudnia 2018 roku w jednym z białostockich pubów bluesowych w Białymstoku, Pub-ie Sześcian. Wystąpiło wówczas 18 wykonawców, którzy ustanowili rekord na poziomie 28 godzin. W ciągu całej imprezy lokal odwiedziło ponad tysiąc osób.

Zainspirowani sukcesem ubiegłorocznej edycji postanowiliśmy zorganizować jej letnią odsłonę, już w zdecydowanie szerszej formule. Podczas tegorocznej letniej edycji organizowanej w dniach 19-20 lipca 2019 roku w Białymstoku planujemy wyśrubowanie rekordu na poziom 29 godzin grania bez przerwy. Oznacza to obecność na scenie 21 wykonawców muzyki bluesowej i bluesowi pokrewnej, czyli wykonawców poruszających się w kręgu bluesa, blues rocka, country bluesa, pop bluesa, rock and rolla. Ów maratoński koncert planujemy rozegrać na scenie plenerowej na placu przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w samym centrum Białegostoku.

Warto podkreślić, że ta niepowtarzalna i jedyna w Polsce impreza ma mieć charakter otwarty i bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych uczestników, nie tylko miłośników muzyki bluesowej. Patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Prezydent Miasta Białegostoku.

Pragniemy nadmienić, że w przyszłości, jako Białostockie Stowarzyszenie Miłośników Bluesa planujemy organizować wydarzenie cyklicznie co roku.