Koncert Margaret w Białymstoku
Posted on: Październik 29, 2019, by : Michał

Margaret w Białymstoku

W piątkowy wieczór kampus Politechniki Białostockiej rozbrzmiał dźwiękami popu. Stało się tak za sprawą koncertu Margaret. Margaret to jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek młodego pokolenia. Zdecydowanie można nazwać ją artystką, gdyż oprócz bycia wokalistką, Gosia jest autorką tekstów piosenek oraz (z wykształcenia) projektantką mody.

Gaja Hornby Tour

Aktualnie piosenkarka jest w trakcie trasy koncertowej promującej jej najnowszą płytę Gaja Hornby. Gaja Hornby to trzeci solowy album studyjny Margaret, ale także polskojęzyczny debiut fonograficzny tej artystki. Najnowsza płyta to muzyczne alter ego wokalistki. Białostoczanie mieli okazję usłyszeć największe hity z tego krążka. Przede wszystkim był to tytułowy utwór Gaja Hornby, który rozpoczął koncert.  Piosenka, która z pewnością podgrzała atmosferę w chłodny jesienny wieczór, to Serce Baila.

Dzięki jej dźwiękom fani mogli powrócić do wakacyjnego czasu i poczuć dyskotekowy klimat. Na koncercie na zabrakło tańców w rytm piosenek Margaret. Gaja Hornby to zróżnicowana rytmicznie płyta. Od żwawszych i dyskotekowych utworów, jak na przykład Serce Baila czy VAJB, do tych wolniejszych jak Światło. Na koncercie nie mogło zabraknąć artysty, z którym Margaret chętnie współpracuje.

Razem z KaCeZetem wykonali wspólnie kilka piosenek, wśród nich tą z najnowszej płyty – Chwile bez słów, jak też te starsze – Błogość czy Daenerys & Jon Snow. Gaja Hornby to krążek zróżnicowany także tematycznie, przez asertywność, poszukiwanie siebie, przebija się  chęć zabawy, korzystania z życia. Piątkowy wieczór w białostockim Gwincie był niezwykły.

Kameralny koncert zapewne przypadł do gustu wszystkim zainteresowanym, gdyż zdecydowanie odbiegał charakterem od festiwalowych przedsięwzięć i pędu jaki niekiedy towarzyszy takim wydarzeniom. A po występie artystka znalazła czas by spotkać się ze swoimi fanami. Nie zabrakło wspólnych rozmów, zdjęć i autografów. Oby więcej płyt i piosenek po polsku!

Relacja: Gabrysia Ożlańska

Foto: Jakub Tomasz Gwiazdowski JTGfoto.pl